Nocleg w Zakopanem? Blisko centrum miasta znajdziesz wiele atrakcji!

0
233

Dobra lokalizacja to klucz do znalezienie udanego noclegu w Zakopanem. Kiedy warto wziąć pod uwagę ofertę w centrum miasta, a kiedy na jego granicach? Czy korzystać z propozycji tradycyjnych apartamentów czy może postawić na coś nowego i wybrać ekskluzywne apartamenty? Tatry dają wiele możliwość na udany wypoczynek. Sprawdźmy, gdzie warto ich szukać!

Gdzie znaleźć nocleg w Zakopanem?

Nie wszyscy turyści, którzy odwiedzają stolicę polskich gór, mają potrzebę wyruszania na górskie wędrówki. To właśnie dla nich każdego roku szykowana jest szeroka oferta gastronomiczno-imprezowa w centrum miasta. Większość atrakcji zlokalizowana jest niedaleko Krupówek, czyli głównej arterii Zakopanego. Reprezentacyjna ulica zaczyna się na skrzyżowaniu z ulicą Nowotarską i ciągnie się ponad kilometr na południe. To tu znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc, takich jak np. Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Dworzec Tatrzański, hotele Litwor, Gromada-Gazda, Sabała oraz neoromański kościół parafialny pw. Świętej Rodziny na Krupówkach. Oczywiście poza punktami krajoznawczymi, niezmiernym zainteresowaniem cieszą się sklepy i restauracje serwujące specjały góralskiej kuchni: grillowanego oscypka z żurawiną czy pieczonego pstrąga podawanego z płonącą kostką cukru.

Krupówki – nocne życie Zakopanego

Znalezienie miejsca noclegowe blisko samego serca Zakopanego nie należy do łatwych (chętnych jest wiele!), ale zawsze warto spróbować. Należy pamiętać, że lokalizacja w tej części miasta utrudnia wejścia na szlak turystyczne, bo zawsze wymaga nadłożenia drogi i czasu do podjechania w góry. Ale dla „imprezowiczów” może być doskonałym punktem wypadowym na dyskoteki czy do pubów. Turyści do niedawna wybierali przede wszystkim pensjonaty. Takie kwatery mają zazwyczaj swój specyficzny klimat. Często funkcjonują, tak jak przed laty. Dla wielu, zwłaszcza starszych gości może to być ich niewątpliwy atut. Innym rozwiązaniem, stopniowo zyskującym na popularności są nowoczesne apartamenty. Takie obiekty zazwyczaj okraszone są nowoczesnym designem, który jednak nawiązuje do góralskiego folkloru. Większość takich miejsc oferuje dodatkowe atrakcje: spa, baseny czy jacuzzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here