Pamiętaj o tym oddając projekt do druku!

0
16

Jeśli sam projektujesz wizytówki, plakaty czy ulotki dla swojej firmy, musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych szczegółów. Zobacz o czym powinieneś pamiętać, zanim oddasz projekt do druku!

Drukarnia internetowa radzi: sprawdź projekt!

Jeśli decydujemy się na wizytówki online sposobem w drukarni internetowej, znacznie oszczędzimy czas i pieniądze. Jednak przed wysłaniem projektu do druku sprawdź go kilka razy. W innym przypadku albo nasz wydruk będzie wyglądał zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażaliśmy, albo drukarnia odmowi druku, prosząc o naprawę błędów. Dobre drukarnie często opisują dokładnie jak ma wyglądać gotowy dokument albo udostępniają makietę. Jest to szczególnie ważne, gdy interesuje Cię mniej standardowy typ wydruku, np. wizytówki składane.

Najczęściej popełniane błędy

Sprawdziliśmy jakie błędy najczęściej są popełniane przy oddawaniu pliku do druku. Między innymi są to:

  • Brak zamiany fontów na krzywe – w przeciwnym razie na Twoim projekcie pojawią się zupełnie inne czcionki niż te, które miałeś na myśli.
  • Brak spadów – dookoła powinna być ok. 2-milimetrowa ramka z wolnym miejscem, dzięki czemu maszyna do cięcia nie utnie za dużo, ani nie pojawią się po bokach białe krawędzie
  • Elementy zbyt blisko linii cięcia – marginesy nie tylko sprawią, że Twoja treść będzie prezentować się atrakcyjniej, ale też zlikwidujesz ryzyko ucięcia kluczowych elementów
  • Zły typ plików i nazewnictwo – stosuj uniwersalne typu plików jak tiff czy pdf, które są wysokiej jakości. Swoje pliki nazywaj w oczywisty dla drukarni sposób np. awers.pdf i rewers.pdf
  • Zły model kolorów – drukarnie korzystają z modelu CMYK i w nim powinieneś przygotować swój plik. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje kolory będą wyglądać po wydruku inaczej.

To jest ważne!

Zwróć uwagę czy Twój projekt nie zawiera wyżej wymienionych błędów, a jeśli tak – szybko je popraw! Wysyłając od razu poprawny dokument do drukarni masz pewność, że realizacja przebiegnie szybko, a Ty dostaniesz swój wymarzony wydruk. W przeciwnym razie możesz stracić pieniądze, jeśli projekt zostanie wydrukowany niepoprawnie, lub czas, poświęcony na konwersację z drukarnią, która może wydłużyć czas realizacji usługi o kilka dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here