Co po studiach prawniczych? Dwa najpopularniejsze zawody

0
68

Prawnik kojarzy się z prestiżem, karierą, wysokimi zarobkami. Jednak nie przychodzi to bez wyrzeczeń – praca w prawie wymaga bardzo wielu poświęceń, ciągłej nauki i zdobywania nowej wiedzy, a także odpowiednich predyspozycji. Rozważasz studiowanie prawa? Zobacz jakie zawody czekają na Ciebie!

Praca z dokumentami – kancelaria notarialna. Kielce i okolice – czy jest popyt?

Na notariusza zawsze jest popyt! Jest to zawód z którym mamy najczęściej do czynienia. Sprzedajesz nieruchomość? Chcesz sporządzić akt darowizny? Zakładasz spółkę akcyjną? Do każdej z tych czynności notariusz jest niezbędny. To on sporządza odpowiednie dokumenty – akty notarialne, w których potwierdza wolę danej osoby oraz zgodność z prawdą. U notariusza dokonamy kopii dokumentów, poświadczenia podpisu z oryginałem. Ze względu na swoją wszechstronność i użyteczność, wszędzie potrzebny jest notariusz. Kielce, Warszawa – bez względu na wielkość miasta, czynności wykonywane przez notariusza będą bardzo potrzebne.

Adwokat – nie tylko przed sądem

Pomimo, że większość osób myśli, że adwokat zajmuje się wyłącznie reprezentowaniem swojego klienta przed sądem, jest to spostrzeżenie mylne. Adwokaci zajmują się znacznie szerszym spektrum spraw. Przede wszystkim udzielają porad prawnych, pomagając w różnorodnych problemach prawnych zgodnie ze swoją specjalizacją. Sporządzają opinie prawne, zajmują się dokumentami. Muszą stosować się do kodeksu etyki adwokackiej, gdzie mają zakaz działania na szkodę klienta czy reprezentowanie sprzecznych stron.

Odpowiedzialność i zaangażowanie

Zawody prawnicze są na ogół bardzo dobrze płatne. Jednak z tym wiążą się pewne wyrzeczenia i dużo pracy. Prawo ciągle się zmienia, poza tym jest bardzo szerokie. Dlatego jeśli jesteś prawnikiem, musisz uczyć się całe życie – studia nie wystarczą. Dodatkowo, na prawniku ciąży odpowiedzialność za swoje czyny. Nie jest to też zawód dla każdego. Na przykład, adwokatem może być osoba niekarana, o nieposzlakowanej opinii. Nie może udzielać pomocy swojej rodzinie ani bliskim. Musi działać w zgodności z prawem. Taka praca wymaga ciągłej chęci samodoskonalenia się, umiejętności działania pod stresem, bystrego umysłu. Dobry prawnik jest stabilny i budzi zaufanie swoich klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here