Jak uzyskać dofinansowanie Unii Europejskiej?

0
20

Unia Europejska przeznacza określone kwoty dla polskich przedsiębiorców, dzięki którym mogą rozwijać i modernizować swoje dotychczasowe działania. Fundusze UE są też bardzo przydatne, gdy dopiero myślimy o założeniu przedsiębiorstwa lub szykujemy się do dużej inwestycji.

Jak wygląda proces zgłaszania wniosku o dotacje UE?

Przede wszystkim niezbędne jest określenie jasnych celów, na co mają być przeznaczone środki unijne oraz obszaru na którym projekt ma być realizowany. Te informacje wraz z uzasadnieniem i skutkami należy umieścić w odpowiednio przygotowanym biznesplanie.

Następnie należy poszukać odpowiedniego programu z wielu dostępnych w ramach Funduszy Europejskich. Nasze działania powinny się dobrze wpisywać w wybrany program, a ich skutki powinny przyczyniać się do osiągnięcia danego celu. Aby zobaczyć jakie są dostępne programy unijne oraz co proponują dla przedsiębiorców, najlepiej jest odwiedzić witrynę Funduszy Europejskich i zapoznać się z treścią. Tam też znajdziemy aktualne terminy oraz formy dla wysyłanych wniosków.

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, należy podpisać umowę. W niej znajdują się obowiązki, plan projektu oraz budżet i sposoby rozliczenia. Dotacja za projekt wypłacana jest jako refundacja poniesionych kosztów, dlatego należy zatrzymać wszystkie faktury i inne niezbędne do rozliczeń dokumentów.

Potrzebny adwokat. Katowice i okolice – gdzie szukać?

Aby w pełni zrozumieć warunki, na podstawie których możemy dostać dotacje UE warto skorzystać z pomocy prawnika. Porady adwokata czy radcy prawnego są bardzo przydatne zwłaszcza dla osób, które niezbyt czują się pewnie w tematach prawa i finansów. Katowice wraz z całą aglomeracją śląską mają wielu specjalistów, gotowych odpowiedzieć na pytania i wyjaśnić niejasności związane z dotacjami UE.

Źródła energii odnawialnej w modzie

Obecnie w Polsce coraz większą popularność znajdują źródła energii odnawialnej, zwłaszcza fotowoltaika. Panele słoneczne można postawić zarówno w firmie, jak i w prywatnym gospodarstwie domowym. Wraz ze wzrostem świadomo24ści na takie tematy jak recykling plastiku czy energia odnawialna, Unia Europejska przeznacza wysokie kwoty na dofinansowania dla przedsiębiorstw, które chcą prowadzić odpowiedzialne działania względem środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here