Ruszył Pyrkon w Poznaniu. Jest to największy konwent fantastyki w Polsce

0
132

W piątek o godzinie 10:00 w Poznaniu rozpoczął się Pyrkon, największy konwent fantastyki w Polsce. Impreza odbywa się na terenie Targów Poznańskich. Tradycyjnie impreza przyciągnęła tysiące fanów.

Idealnym dowodem na to, że poznańska impreza jest popularna był szczelnie wypełniony pociąg osobami jadącymi na ten konwent z Zielonej Góry do Poznania. Część z tych osób była już nawet przebrana, no bo jednak o to chodzi w tej imprezie! Możemy spotkać tam wiele ciekawych osób, które wcielają się w postacie znane z gier, komiksów, książek oraz filmów.

W tym roku przygotowano szereg atrakcji dla odwiedzających – sale były wypełnione wystawami, wykładami, warsztatami, konkursami i pokazami cosplay. Na festiwalu można spotkać również wielu twórców związanych z szeroko pojętą fantastyką. Zapowiedzieli swój przyjazd m.in. Brian Mcclellan, Ben Kane, Angus Watson, Aneta Jadowska, Andrzej Filipiuk, Rafał Kosik, Robert M. Wegner.

Pyrkon organizowany jest co roku przez stowarzyszenie Klub Fantastyki “Druga Era”, która aktywnie działa gromadząc już od 19 lat entuzjastów literatury, filmów oraz gier związanych z fantastyką. Wciąż rośnie liczba uczestników w tej imprezie. Może w tym roku zostanie pobity rekord?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here