Kto będzie reprezentował Lubuszan w Parlamencie Europejskim?

0
36

Za niedługo dowiemy się, kto chciałby reprezentować Lubuszan w Parlamencie Europejskim. Wojewoda Dajczak oraz minister Rafalska na liście.

Już w sobotę będziemy wiedzieć kto pociągnie listę Wiosny Roberta Biedronia, czy Anita Kucharska-Dziedzic, radna Zielonej Góry, w ostatnich wyborach kandydatka na prezydenta Zielonej Góry, będzie jedynką tej listy w okręgu nr 13. – Dowiemy się w południe, w sobotę.  W ten dzień zbiera się również Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, która będzie musiała potwierdzić ostateczny kształt listy Koalicji Europejskiej.

 

Przewodniczący lubuskiego PiS mówił na łamach Gazety Lubuskiej, że listę otworzy minister spraw wewnętrznych i administracji – Joachim Brudziński. Tak też się stało. Drugie miejsce należy do Czesława Hoca. Minister Elżbieta Rafalska znalazła się na trzecim miejscu. Czwarte miejsce należy do posła Jerzego Materny, który niedawno był jeszcze sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Dziesiąte miejsce przyznano Władysławowi Dajczakowi – wojewodzie lubuskiemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here