Jakość powietrza w Zielonej Górze jest nie najgorsza

0
34

W Zielonej Górze, w czwartkowy poranek, odnotowano niezłą jakość powietrza w mieście. Normy zanieczyszczeń choć zostały nieznacznie przekroczone są na akceptowalnym poziomie. Bez większych obaw można wychodzić na zewnątrz.

Czujniki znajdujące się przy ulicy Podgórnej 2 zarejestrowały poziom zanieczyszczeń pyłami zawieszonymi PM2.5 na poziomie wynosi 67 procent, a poziom zanieczyszczeń pyłami PM10 na poziomie 55 procent.
Główne przyczyny powstawania zjawiska smogu w polskich miastach to problem niskiej emisji. Powstaje ona w małych lokalnych kotłowniach oraz domowych piecach grzewczych. Wykorzystywane w nich paliwo stałe jakim jest węgiel jest spalany w sposób nieefektywny, w niskiej temperaturze. Sytuacja pogarsza się szczególnie wtedy gdy w piecach domowych oprócz węgla spala się również odpady. Problem niskiej emisji dotyczy szczególnie miast dużych miast takich jak Kraków, Warszawa czy Łódź. Ze smogiem szczególnie ciężko radzą sobie miejscowości położone w kotlinach, gdzie jest słaba wentylacja powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here