W przetargu na budowę autostrady A18 otwarto oferty

0
53

Pięć przedsiębiorstw złożyło oferty na przebudowanie drogi krajowej numer 18. Inwestycja ta ma przekształcić trasę na autostradę, na odcinku od Żar do Iłowej. Przebudowa ma za zadanie zmodernizowanie jezdni południowej i dobudowie niezbędnej infrastruktury.

Pierwsze zamówienie jest związane z wykonaniem robót budowlanych na liczącym około 22 kilometry odcinku, między węzłem Żary Zachód, a węzłem Iłowa. Ma też być wybudowany Obwód Utrzymania Autostrady i węzeł autostradowy Żary. W związku z inwestycją, powstaną też cztery przejścia dla zwierząt oraz trzy wiadukty.

Przedsiębiorstwo PORR S.A. zaoferowało wykonanie robót za około 329,5 milionów złotych. Budimex S.A. przedstawił ofertę opiewająca na 326,5 miliona złotych, a konsorcjum firm, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. ofertę za około 332,3 milionów złotych. Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. podejmie się wykonania inwestycji za około 308,2 miliona złotych. Konsorcjum firm, którego liderem jest Berger Bau Polska Sp. z o.o. zaoferowało wykonanie inwestycji za cenę na poziomie około 324,7 miliona złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here