W Zielonej Górze policjanci zatrzymali 10 kierowców przy przejściach dla pieszych

0
50

Zielonogórscy funkcjonariusze przez cały dzień prowadzili kontrole, podczas których zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, szczególnie na jezdniach z dwoma pasami w jednym kierunku.

Policjanci chcąc zapobiec potrąceniom pieszych organizują wiele działań oraz akcji na ulicach Zielonej Góry. Ostatnie działanie “PASY” dotyczyło głównie przejść dla pieszych przez jezdnię, na której są dwa pasy w tym samym kierunku. W tych miejscach bardzo często dochodzi do potrąceń.

 

Funkcjonariusze przypominają, że jest to naprawdę poważne wykroczenie – jeśli kierujący pojazdem nie zatrzyma się przed przejściem dla pieszych i nie ustąpi pierwszeństwa, może otrzymać 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 500 złotych.

 

Zielonogórscy policjanci są konsekwentni. Okazuje się jednak, że zachowania niebezpieczne na drodze nie są jedynie domeną kierujących, ale również piesi wchodzą na przejście nawet bez zatrzymywania się i sprawdzania, czy kierujący ich zauważył – jest to również wykroczenie.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here