Jak zielonogórscy nauczyciele spędzają strajk?

0
26

Zgodnie z prawem, strajkujący muszą przychodzić do pracy w normalnych godzinach. Nie mogą jednak wykonywać żadnych czynności związanych z dotychczasowymi obowiązkami.

Nauczyciele przychodzą do szkół w tych samych godzinach, w których rozkładowo mieliby lekcje. Wpisują się na listę strajkujących lub niestrajkujących i zbierają się w jednym pomieszczeniu. Niektórzy strajkują w kilku szkołach, bo w kilku uczą. Inni przychodzą strajkować do placówki publicznej, gdyż pracują w prywatnych, które do strajku nie przystąpiły.

Nauczyciele w jednej z podstawówek zorganizowali warsztaty plastyczne, gdzie przygotowywali plakaty i ozdoby dla uczniów. W innej pokazali swój sprzeciw wobec rządu nagrywając piosenkę. Niektórzy opuszczali swoje stanowisko po egzaminach, witając się z uczniami. Poza godzinami strajku, część nauczycieli nadal pozostała w szkole, przygotowując nieoficjalnie sale do egzaminów. Wielu nauczycieli dyskutuje o sytuacji polskiego szkolnictwa.

Podczas trwania strajku nie mogą wykonywać żadnych czynności związanych z pracą – wlicza się do tego wchodzenie na strony internetowe szkół czy sprawdzanie dziennika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here