W Żaganiu doszło do czwartej zmiany brygady pancernej z USA

0
34

Dzisiaj miała miejsce w Żaganiu, ceremonia przekazania dowództwa czwartej zmianie Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT) Armii USA, która stacjonuje na wschodniej flance NATO. Dyżur objęła pierwsza brygada ABCT utworzona przez żołnierzy Devil Brigade z Pierwszej Dywizji Piechoty, która stacjonuje w Fort Riley, w amerykańskim stanie Kansas. Uroczystość miała swój przebieg w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego.

W zgodzie z przebiegiem ceremonii amerykańskiej armii, symboliczne przejęcie dowództwa odbywa się poprzez zwinięcie sztandaru jednostki, która schodzi z dyżuru oraz rozwinięcie sztandaru jednostki rozpoczynającej go.
W naszym kraju żołnierze z amerykańskich ABCT stacjonują w jednostce w Żaganiu. Tam mają swoje dowództwo. Stacjonują też w Bolesławcu, Świętoszowie i Skwierzynie. Niektóre pododdziały brygady są kierowane do innych krajów, takich jak Rumunia, Bułgaria czy kraje bałtyckie. We wszystkich lokalizacjach amerykańskie wojska razem z sojusznikami, biorą udział w wielu ćwiczeniach i szkoleniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here