Jak dbać o makijaż permanentny?

0
64

Makijaż permanentny cieszy się coraz większą popularnością. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych oraz tych, którzy nie chcą codziennie wcześniej wstawać aby zrobić codzienny makijaż. Aby makijaż permanentny długo się utrzymywał, należy zrobić go w renomowanym salonie, u profesjonalistki z doświadczeniem. Jednak to co będzie się działo z nim później, często zależy od Ciebie. Jak dbać o makijaż permanentny, aby nie zbladł za szybko?

Krok pierwszy to poprawnie wykonany makijaż permanentny. Katowice i okolice, gdzie szukać?

Aby makijaż permanentny dobrze się utrzymywał, powinien być zrobiony w dobrym salonie. Specjalistka powinna przeprowadzić dokładny wywiad zdrowotny, aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do zabiegu. Wiele z przeciwwskazań może negatywnie wpłynąć na przyjmowanie się makijażu, który pod wpływem np. zmian hormonalnych może mieć o wiele słabszy efekt albo szybsze zanikanie. Jest wiele osób, które wykonują makijaż permanentny. Katowice i ich okolice mają wiele salonów i specjalistów. Należy pamiętać, aby przed podjęciem decyzji poszukać opinii innych klientek oraz zobaczyć portfolio zagojonych makijaży. Dobrze wykonany makijaż utrzymuje się około roku.

Słońce wrogiem numer jeden

Jednym z czynników, które najbardziej wpływają na trwałość makijażu permanentnego, to promieniowanie UV. Dlatego osoby, które mają wykonany zabieg mikropigmentacji powinny powstrzymywać się od solarium i opalania, a na mocne słońce wychodzić po uprzedniej aplikacji kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Promienie słoneczne rozjaśniają pigmenty, co prowadzi do blednięcia makijażu i skrócenia jego trwałości

Zadbaj o skórę!

Skóra, na której wykonany jest makijaż permanentny powinna być nawilżona i elastyczna. Używaj olejków i dobrej jakości kremów nawilżających. Jeśli skóra pozostanie odżywiona, pigmenty dłużej zachowają się na swoim miejscu. Posiadaczki cery przetłuszczającej się będą miały naturalnie skrócony czas trwałości makijażu, z kolei te ze skórą suchą będą mogły cieszyć się makijażem dłużej. Podstawą na zachowanie mikropigmentacji na jak najdłużej jest jednak skóra odżywiona, miękka i elastyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here