Nawet 5 milionów złotych na profilaktykę i rehabilitację pracowników

0
59

Zarząd województwa lubuskiego zamierza pomóc regionalnym pracownikom. Będzie dążyć do poprawy ich zdrowia, za pomocą dofinansowania rehabilitacji i profilaktyki.

Wicemarszałek Łukasz Porycki deklaruje, że priorytetem zarządu województwa jest poprawa stanu życia pracowników, aby mogły jak najdłużej pozostać na rynku pracy. Udało im się uzyskać dofinansowanie o wysokości 5,4 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze te zostaną przeznaczone na konsultacje, zabiegi i sprzęt do rehabilitacji. Z programu będzie mogło skorzystać około 3,5 tysiąca mieszkańców Lubuskiego.

Umowę z wojewódzkim zarządem podpisały następujące ośrodki: Zakład Fizjoterapii ARTEM z Zielonej Góry, Nowy Szpital w Szprotawie, Związek Organizacji Pomocowych z Gorzowa Wielkopolskiego, a także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. dr nauk medycznych Radzimira Śmigielskiego ze Skwierzyny.

Do skorzystania z dofinansowanych projektów uprawnieni są mieszkańcy województwa lubuskiego po ukończeniu 15 roku życia.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here